Kolumna węglowa

Filtr węglowy

 

 Kolumna węglowa na głowicy czasowej automatycznej firmy Clack:

10x35/TCBTZ - 25l węgla

8x44/TCBTZ – 25l węgla

10x44/TCBTZ - 33l węgla -

10x54/TCBTZ - 44l węgla

Filtry węglowe przeznaczone są do usuwania z wody związków chloru,  substancji ropopochodnych, zanieczyszczeń stałych i organicznych. W zależności od analizy wody i zapotrzebowania dobieramy indywidualnie wielkość filtra węglowego wykorzystujący węgiel aktywny RAVASOL GAC B-830.

RAVASOL GAC B-830 to bitumiczny węgiel aktywny granulowany o bardzo wysokich właściwościach sorbcyjnych rekomendowany do uzdatniania wody pitnej. Posiada atest PZH oraz potwierdzenie zgodności z normą EN12915.

Kolumna węglowa działa na zasadzie adsorpcji czyli procesu wiązania cząsteczek na powierzchni substancji. Filtr składa się z butli ze złożem wykonanej z tworzywa sztucznego chemoodpornego  oraz głowicy sterującej.  

Automatyczny zawór odcinający z czujnikiem wilgoci


Leak ControllerTM to niezawodny sposób ochrony Państwa kuchni przed zalaniem lub niekontrolowanym przeciekiem. To małe urządzenie zostało skonstruowane z myślą o właścicielach filtrów osmotycznych i innych małych AGD korzystających ze stałego poboru wody. 

Nasz czujnik chroniący przed zalaniem połączony jest z zaworem kulowym sprężynowym. Posiada alarm dźwiękowy i LEDowy. Korzysta z niezależnego źródła zasilania (standardowe baterie).

Jest to idealny sposób ochrony przed wszelkimi przeciekami, przede wszystkim w nocy i podczas naszej nieobecności. Całość wyprodukowano w USA i certyfikowano przez NSF z przeznaczeniem dla filtrów osmotycznych, ekspresów do kawy i kostkarek do lodu.